Články a ohlasy

DIVADLO.cz: Hudební festival Znojmo má dvě nominace na Ceny Thálie

Herecká asociace, která každoročně uděluje prestižní Ceny Thálie za mimořádné jevištní výkony, zařadila v kategorii opera i dvě role z loňské opery, kterou zprodukoval Znojemský hudební festival. Znojmo je zastoupeno jak v mužské, tak i v ženské kategorii.
Číst více


Opera PLUS: Premiéra Myslivečkova Motezumy

Dnes večer čeká znojemský Hudební festival zlatý hřeb, svým významem bezpochyby jdoucí nad festivalový rámec. S napětím je očekávána premiéra vůbec prvního uceleného uvedení Myslivečkovy opery Motezuma v italském originále u nás. Připravili ji přední čeští zpěváci v čele s remonovaným polským kontratenoristou Jakubem Burzynskim v titulní roli, s dobovými nástroji soubor The Czech Ensemble Baroque; hudebně dílo nastudoval zvlášť v tého hudební oblasti renomovaný dirigent Roman Válek, pod režijním nastudováním je podepsán Michael Tarant.
Číst více

Regiony 24.cz: Znojemský klášter uvidí obnovenou světovou premiéru Myslivečkovy kastrátské opery Motezuma

Diváci na nádvoří minoritského kláštera v Znojmě se stanou v sobotu večer svědky obnovené světové premiéry opery Motezuma, kterou napsal Josef Mysliveček. Opera, stejně jako i ostatní Myslivečkovy díla je vážná náleží do žánru „vážné“ opery seria. V kariéře Mozartova souputníka a přítele Myslivečka znamenala výrazný úspěch. Literární fikce dokonce říká, že na základě jejího uvedení Mysliveček získal přezdívku „Il divino Boemo“ – Božský Čech.
Číst více

Česká televize: Kultura v regionech

Živý vstup z poslední zkoušky před premierou festivalové opery Motezuma. ČT, Kultura v regionech, 16.7.2011. Klikněte na čas 18.10.
Číst více