Bacha na Šporcla

1. – 8. 12. Plzeň – Praha – Brno
2. polovina Generali Tour 2015

Projekt k 330 výročí narození J. S. Bacha.

21. 10. jsme zahájili v Hradci Králové Bachmaraton Generali Tour 2015, na který vyrazil orchetsr CEB s houslistou Pavlem Šporclem. Jedná se o třetí spolupráci CEB se známým virtuózem, kdy doprovázíme Pavla (hrajícího samozřejmě na jeho moderní modré housle) “po našem”, tedy na originál barokní nástroje. Tentokrát je na programu Bach a nic, než Bach.
V první polovině večera vždy zazní některá z partit či sonát pro sólové housle, do druhé půle pak přizve Pavel na pódium Czech Ensemble Baroque.
Komorní orchestr vede Elen Machová, která na několika provedeních stane po boku Pavlovi, jako druhá sólistka v koncertě d moll pro dvoje housle. Celý projekt je unikátní tím, že postupně představí celé Bachovo dílo pro housle a každý ze 13ti koncertů turné má jiný program. Na třech z nich, včetně koncertu v rámci cyklu Bacha na Mozarta! V Brně, vystoupí jako host také skvělý hobojista Vilém Veverka.

Přijďte si tedy dát Bacha na Šporcla:
21. 10. do Hradce Králové
22. 10. do Pardubic
23. 10. do Kostelce nad Orlicí – VYPRODÁNO
26. 10. do Ostravy – VYPRODÁNO
27. 10. do Litoměřic
1. 12. do Plzně
2. 12. do Prahy
a zejména

8. 12. do Brna

kde je koncert součástí našeho abonentního cyklu Bacha na Mozarta!

Pavel hraje také kompletní partity pro sólové housle a sonáty s cembalem 3. a 4. 12. v Praze, 6. 12. v Českých Budějovicích a 7. a 9. 12. v Brně. Partnerem mu je špičkový světový cembalista Mahan Esfahani.

Více na www.pavelsporcl.cz